piątek, 15 stycznia 2016

dezyderata

  Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

     Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

     Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

     Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.

     Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

Max Ehramann
to tak na otrzeźwienie ... dla mnie oczywiście ;) 
pędzę , lecę ... tak podsumować mogę ostatnie dni, 
obiecałam zdjęcia z Norwegii i będą, ale jeszcze chwil kilka,
i z urodzin Maksikowych zdjęcia czekają ... w kolejce się ustawiły,
znowu sama na placu boju, pracy moc, obowiązków moc, siły nie koniecznie i na myśli czasu brak, tylko noc mi przypomina, że jego od prawie tygodnia nie ma i tęsknie okropnie i spać nie mogę mimo zmęczenia ... 
odliczam dni do ferii zimowych i obiecuję niebawem zdjęciami Was zasypać :)
tymczasem cudnego weekendu dla Was 

4 komentarze:

 1. Ale słowa chyba wydrukuję i powieszę na lodówce ____piękne. Ja mojego mam codziennie w domu fajnie byłoby tak zatesknic ___ wtedy chyba bardziej się kocha. pozdrawiam z farbą na wlosach i czekam na więcej. 😊😚😚

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sobie też plakat zrobię :*
   Wariatka z farbą :D <3

   Usuń
 2. Wyglądam więc zdjęć ;) a tymczasem sił wielu życzę i tego czasu (na myśli, sen i odpoczynek zasłużony) pod dostatkiem. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń